REKLAMY NA KAŽDOM KROKU

Reklamy, ktoré sa nás snažia presvedčiť, že ich produkt je najlepší a život bez neho fádny. Poďme sa pozrieť ako sa vyhnúť a nepodlahnúť emočným nákupom raz a navždy. 

PRAVIDLO 48 HODÍN

Mnoho z nás pozná ten pocit, keď vidíme reklamu na nový produkt a v hlave nám skrsne myšlienka, to musím vyskúšať. 

Veľa z nás si spomenie na množstvo vecí, ktoré sme si kúpili a po určitom čase ostali zabudnuté. 

Väčšina z týchto vecí sa dnes povaľuje niekde v kúte, alebo ste ich podarovali či predali. Vedeli by ste si spočítať, koľko peňazí už za tie roky takto odišlo z vášho účtu?

Pri nákupoch, keď sa riadime emóciamia pomáha pravidlo 48 hodín. Vždy, keď podľahneme reklame a zatúžime si niečo kúpiť, je dôležité počkať s nákupom aspoň dva dni. S veľkou pravdepodobnosťou toto prvotné nadšenie opadne.

 

SKUTOČNE TO POTREBUJEM?

Pravidlo 48 hodín súvisí aj s tým, že počas tohto obdobia máme možnosť si premyslieť, či produkt alebo službu skutočne potrebujeme. 

Je vhodné si pred každým nákupom položiť otázku „Skutočne to potrebujem?“ Zamyslite sa, ako často danú vec využijete. 

Každý z nás si uvedomuje, kde má svoju najväčšiu slabosť. Ak si pred podobnými nákupmi položíte správne otázky a zamyslíte sa čo i len na pár minút, vyhnete sa produktom, ktoré nakoniec skončia v koši alebo niekde v bazári za zlomok nákupnej ceny.

AKCIA!

Emocionálne nákupy si často ospravedlňujeme tým, že tovar bol v akcií a pri nákupe sme ušetrili. No keď si kúpim nový televízor zlacnený v akcii z 1000 eur na 600 eur, ktorý nepotrebujem, neušetril som 400 eur.

Stále platí, že som práve minul 600 eur. A to sú práve tie peniaze, ktoré sa môžu zhodnocovať, aby ste si v budúcnosti mohli kúpiť nie televízor, ale napríklad nové auto, keď ho budete potrebovať. Alebo peniaze, ktoré vám môžu zabezpečiť lepší dôchodok.

Práve rôzne akcie a kampane nás majú presvedčiť, že ak danú vec nekúpime teraz, už ju tak výhodne nekúpime nikdy.

Chápem to, zo dňa na deň to určite nepôjde, o to dôležitejšie je mať na mysli tieto 3 jednoduché pravidlá. Ktoré nám môžu ušetriť do rozpočtu aj 1000€.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *