Pri práci s peniazmi je veľmi ľahké stratiť pojem o tom ako rýchlo odchádzajú . Pristihol si sa aj ty viackrát v podobnej situácii? Máme pre teba zopár tipov, ktoré ti zaručene pomôžu zlepšiť finančnú situáciu!

Poďme sa na ne pozrieť! V tomto článku sa dozvieš 5. konkrétnych tipov, ktoré ti na 100% pomôžu a naučia ťa mať vlastné financie pod kontrolou.

5 tipov, ako sa mať finančne lepšie

1# TIP - Sprav si prehľad o svojich príjmoch a výdavkoch

Môžeš na to využiť rôzne aplikácie, excelovskú tabuľku alebo zošit. Jednoducho si spíš všetky príjmy, ktoré máš počas mesiaca a eviduj si taktiež každý výdavok vrámci mesiaca. Na konci mesiaca si od príjmov odčítaj všetky výdavky a zistíš tvoj stav – cashflow.  Toto je dôležité mať pod kontrolou! Nie naopak, aby mali tvoje peniaze kontrolu nad tebou, ale ty nad nimi.

2# TIP - Nastav si vlastné ciele

Aké sú tvoje finančné ciele? Máš ich vôbec? Nemyslím tým cieľ typu, mať sa lepšie v budúcnosti. Myslím tým konkrétny, jasný, merateľný cieľ, ktorý môže vyzerať napríklad takto: V roku 2023 chcem mať čistú hodnotu svojho majetku 300 000€.  Mať ciele je kľúčové. 

3#TIP - Vytvor si finančnú rezervu

Najdôležitejším krokom ako mať lepšiu finančnú situáciu, je splatenie zlých dlhov, každopádne finančná rezerva je extrémne dôležitým aspektom. Teraz narovinu, život prináša niekedy aj nepríjemnosti práve vo chvíľach, keď to najmenej čakáš.

Pokazené auto, zatekanie strechy – nečakaných situácií môže byť viacero. Ak na zaplatenie takýchto výdavkov nemáš úspory, prinesú so sebou len viac a viac problémov.

Tvoja rezerva by mala v najlepšom prípade dosahovať výšku 3 až 6 mesačných výdavkov. To znamená, že ak tvoje priemerné mesačné náklady sú 1000€, tak tým pádom by mala tvoja rezerva tvoriť aspoň 3000€ až 6000€.

Mať však svoju rezervu priamo na bankovom účte nie je žiaľ najefektívnejší spôsob. Existujú oveľa efektívnejšie miesta, kde môžeš svoju rezervu bezpečne budovať, mať k nej prístup a dokonca svoju rezervu pravidelne zhodnocovať. Napíš nám a radi ti o tom povieme viac.

5 tipov, ako sa mať finančne lepšie

4# TIP - Menej zbytočností = viac peňazí

Je to jednoduché! Základ je mať zdravé nastavenie mysle voči nakupovaniu. Priznajme si to. Všetci míňame viac, ako je potrebné. A dobrým začiatkom ako minimalizovať výdavky, je práve vyhýbať sa impulzívnemu nakupovaniu produktov, či tomu prehnane vysokému účtu v supermarkete ak nakupuješ hladný. Skvelým tipom a pomocníkom je chodiť nakupovať s nákupným zoznamom vecí, ktoré potrebuješ. Vyhni sa taktiež prezeraniu si online obchodov. Aj keď sa ideš iba tak „popozerať“, všetci dobre vieme, že tam to nikdy nekončí. Bonus – ak ťa niečo nadchlo, počkaj aspoň 2 dni a spýtaj sa seba samého: Potrebujem to naozaj? Alebo je to len ďalšia zbytočnosť, ktorú len chcem?

5# TIP - Vytvor si viacero zdrojov príjmu

Najrýchlejší spôsob ako zlepšiť svoju finančnú situáciu zo dňa na deň, či z mesiaca na mesiac, je vytvoriť si ďalší zdroj príjmu. Vďaka príjmu naviac ide všetko  omnoho rýchlejšie a jednoduchšie.

Dnes nie je vôbec také ťažké niečo extra zarobiť. Internet je naozaj plný možností. Založ si vlastný biznis, affiliate marketing, dropshipping, nájdi riešenie na nejaký problém, nauč sa novú zručnosť. Ak už zručnosť máš – využi ju a ponúkni na správnom mieste!

 

Ak ťa bavia financie a chceš v tom napredovať, určite sa pozri aj na možnosti spolupráce s nami. Možno sa ani nenazdáš a bude to ideálny spôsob extra zárobku práve pre teba.

5 tipov, ako sa mať finančne lepšie

Na záver

Každý z nás môže mať kontrolu nad svojimi peniazmi.

Uvedom si, že tvoja prítomnosť sa skladá z drobných rozhodnutí, ktoré si v minulosti urobil. Predstav si, kde môžeš byť o pár rokov. Tak ako vo všetkých sférach života, aj tvoja finančná situácia môže byť presne taká, akú sa ju rozhodneš mať, jedine ty sám si zodpovedný za to kde si!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *