Na úvod by som rád zmienil, že časy sa menia veľmi rýchlo, investovanie dnes je diametrálne odlišné v porovnaní s investovaním za čias našich rodičov.

 

Nevieš, ako začať investovať? Nie si v tom sám!

 

Investovanie ako také, sa ľahko môže nováčikovi zdať riskantné či strašidelné. Nikto z nás to nechce pokaziť a prísť o svoje ťažko zarobené peniaze.

Ak sa spýtaš skúsenejších investorov, tak od každého dostaneš väčšinou inú odpoveď. Práve tu je ten problém, nemusí ti sadnúť taká stratégia alebo investícia, akú má niekto iný. 

Podľa viacerých výskumov väčšina našej generácie netuší, ako s investovaním začať a kedy je ten správny čas. Okrem toho, veľa ľudí má z potencionálneho rizika takú hrôzu, že radšej neinvestuje vôbec.

Investovanie do etf

Vyskúšaj aj ty ETF-ká

 

Základ dlhodobého a kvalitného portfólia môžu byť práve investície do ETF – teda „fondov obchodovaných na burze“. Iné, napríklad podielové fondy, už neponúkajú taký výnos ako kedysi a poplatky za ne sú zbytočne vysoké.

Investovať do ETF je dnes jednoduché aj preto, že existuje celé spektrum sprostredkovateľov či brokerov. Tí ti celý proces uľahčia a pomôžu zredukovať akékoľvek náklady – čo v konečnom dôsledku znamená viac peňazí pre teba!

Práve preto je naozaj smutné, že mnoho ľudí nad tým, ako začať do ETF fondov investovať ani len neuvažuje. A to či už zo strachu z rizika, obavy z nedostatku financií alebo kvôli tomu, aké mätúce sa im toto celé zdá.

 

Ako teda začať investovať do ETF fondov?

 

Až také ťažké to nie je! Internet je plný platforiem, ktoré zapracovali na zjednodušení celého procesu investovania do ETF, s cieľom uľahčiť používateľovi kompletnú skúsenosť. Takýmto spôsobom jednoducho umožnili investorom, ako si ty začať a dosiahnuť svoje finančné ciele. A to bez toho, aby sa museli neustále obávať o svoje drahocenné investície.

Jednou z možností ako začať, ak máš o investovanie seriózny záujem, je kontaktovať nás a pokecať o tvojich cieľoch.

Ako investovať do ETF

Začni hneď teraz!

 

Čím skôr začneš, tým lepšie pre teba, čas a zložený úrok je tvoj obrovský priateľ. Odporúčame ti preto hneď po dočítaní tohto článku ísť a zdokonaliť svoje porozumenie o ETF fondoch alebo si booknuť rýchly videohovor, kde ti to vysvetlím. Následne si už len jednoducho vyberieš stratégiu vhodnú pre teba.

Hlavne si ale uvedom, že investovanie by nemalo byť odstrašujúce či nedostupné. Čím skôr pochopíš, ako začať investovať, tým skôr sa do toho pustíš. Nuž a tým viac ti vďaka zloženému úroku budú tvoje investície vynášať!

 

Ak si však dlhodobým investovaním stále nie si taký istý, ostaň s nami aj do budúcna. Zaručujeme ti, že sa dozvieš všetko, čo k úspešnému investovaniu vedieť potrebuješ.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *