Zložené úročenie je označované za ôsmy div sveta. 

Zložené úročenie je tiež dobrý sluha, ale zlý pán. Vďaka zloženému úročeniu totiž bohatí bohatnú. No vďaka zloženému úročeniu sa dlžníci dostávajú do problémov. Úroky z úrokov sú skvelým spôsobom ako budovať majetok.

rozumné investovanie

Efekt zloženého úročenia pocítia iba tí, ktorí vydržia. 

Technicky stačia iba dva roky, no pre zaujímavé čísla treba vydržať podstatne dlhšie. Koľko? To závisí od miery zhodnotenia. Princíp zloženého úročenia spočíva v tom, že sa zhodnocuje zhodnotenie. Teda vklad prinesie výnos. Výnos sa nevyberie a v podstate sa z neho stáva vklad. A táto suma sa opäť zhodnotí. Nový výnos je tak o čosi vyšší, ako prvý a každý ďalší výnos je vždy o čosi vyšší ako predchádzajúci. Skrátka, o výnosy sa zvyšuje suma, z ktorej sa následne počítajú výnosy. Čím dlhšie človek vydrží nevyberať peniaze, tým viac bude za svoju disciplinovanosť a trpezlivosť odmenený. Výška odmeny závisí nielen od trvania vkladu, ale aj od miery zhodnotenia. Čím vyššie zhodnotenie, tým skôr bude zložené úročenie viditeľné. Pozrime sa na graf.

zložený úrok

Ako využiť zložený úrok a vyťažiť z neho maximum vo svoj prospech? Kľudne si bookni so mnou videohovor a ukážem ti úplne bezplatne ako na to!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *