Životné poistenie je témou, s ktorou ťa neraz otravoval finančný poradca, prípadne ti ho ponúkali v poisťovni a banke. Na čo všetko slúži životné poistenie a aké sú jeho benefity? 

KTO by ho mal mať?

Odpoveď je jednoduchá a pre každého znie inak. Ak si študent, nemáš záväzky, príjem a ani rodinu, tak si radšej odkladaj a rozumne investuj napríklad do ETF. 

Životné poistenie by mal mať takmer každý, kto má záväzky, rodinu alebo chce mať kryté určité riziká vo svojom živote. Čiže ak máš rodinu, mal by si mať toto poistenie, pretože kto ti pokryje prípadné riziká? Ak pracuješ a máš rodinu – taktiež odporúčam, v prípade neočakávanej udalosti človek môže prísť veľmi rýchlo o veľkú časť svojho príjmu a ak si živiteľ, mal by si na to myslieť skôr ako sa niečo stane. (Najideálnejšie ak sa nestane vôbec nič). Máš rodinu, záväzky a prácu – v tomto prípade by si životné poistenie určite mal mať, kde bude pokrytá strata príjmu, riziká a aj záväzky. Samozrejme ak patríš k tým, ktorí majú vysoké majetky a riziká si dokážeš pokryť z vlastného vrecka a si stotožnený s tým, že v prípade rizika by si si to hradil zo svojho, tak je to tvoja voľba 🙂

Aká je štatistika na Slovensku?

Potrebujem životné poistenie?

Prečo je to tak? 

Určite sa to stalo aj tebe. Uzavrel si si zmluvu pred XY rokmi, založil do šuflíka a šuflík si neotvoril XY rokov. 

Mnoho poradcov v minulosti sprostredkovávalo aktuálne už nevýhodné investičné a kapitálové životné poistenia, mnoho ľudí ešte aktuálne má takéto zmluvy, ktoré vo väčšine prípadov neboli nastavené optimálne. Avšak dobrou správou je, že postupom času si ich čoraz viac ľudí ruší a necháva prehodnocovať. 

Poisťovňa je na to aby nám kryla riziká a nie na to aby sme cez ňu investovali. Rozumné je spraviť rizikové poistenie a investovať úplne oddelene.

Je životné poistenie dôležité?

Riziká, ktoré by mali zahŕňať životné poistenie

Vďaka životnému poisteniu je možné, aby si si poistil viaceré riziká. K najfrekventovanejším rizikám patria:

  • kritická choroba,

  • chirurgický úkon,

  • poistenie smrti,

  • invalidita,

  • práceneschopnosť,

  • hospitalizácia,

  • trvalé následky po úrazoch.

Každopádne, ani tu neplatí jeden model pre každého. Dôležité je zistiť, aké sú tvoje riziká a práve tie si zahrnúť do zmluvy s optimálnym krytím. Ak  sa chceš aj ty na to bližšie pozrieť, klikni sem a môžeme sa o tom pobaviť cez videohovor.
videohovor

TIP:

Všetky životné poistenia je nutné nastaviť presne na mieru. Týka sa to buď jednotlivca alebo rodiny. Nepoisťuj si riziká, ktoré pre teba nie sú podstatné. Riziká, ktoré sú späté s dlhodobým výpadkom príjmu, sú najdôležitejšie. Nešetri ani na poistení invalidity, ktoré je nemenej podstatné. Siahni po krytí s výškou 40 %.

Vedel/a si, že…

… viacero ľudí na 1 zmluve znamená úsporu na životnom poistení? Mnohé poisťovne vyrukovali so životným poistením, v rámci ktorého môžeš poistiť na jednej zmluve viac osôb alebo aj celú rodinu. Prináša to zľavy z poistného, ktoré sa odvíjajú od výšky platby za tvoje životné poistenie. Zľavy sa môžu pohybovať vo výške 30 %.

spolupráca

Zhrnutie

Ak chceš získať kvalitné životné poistenie, vyber si také, ktoré ti vyhovuje. Ber do úvahy jeho cenu, ako aj rozsah krytia. Dôležité je nastavenie výšky poistných súm a poistných rizík, ktoré sú významné práve pre tvoje životné poistenie. Ak si sa dostal až sem a potrebuješ pomôcť s výberom a nezáväzným porovnaním, pokojne si zarezervuj so mnou online stretnutie a môžeme sa pozrieť na optimálne riešenie pre teba. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *